lekcje46

INFORMATYKA - KLASA 7

Lekcja 17 - Scratch - wprowadzenie
Lekcja 18 - Scratch - animacja postaci
Lekcja 19 - Scratch - latający kot i chmury
Lekcja 20 - Baza danych - lista klasy
Lekcja 21 - Średnia ocen
Lekcja 22 - Zakupy na święta
Lekcja 23 - Obliczenia w arkuszu klakulacyjnym
Lekcja 24 - Logomocja - podstawowe procedury
Lekcja 25 - Logomocja  - tworzenie procedur
Lekcja 26 - Logomocja - Procedury z parametrem
Lekcja 27 - Te
Lekcja 28 - Ko
Lekcja 29 - Pr

 

UZUPEŁNIENIE MATERIAŁU Z I SEMESTRU

1 - "LAS PEŁEN DRZEW"

Narysuj w Edytorze graficznym Paint kompozycję "Las pełen drzew" poprzez narysowanie jednego drzewa i następnie jego kopiowanie i wklejanie oraz zniekształcanie kopii (pomniejszanie i powiększanie oraz pochylanie) stwórz las pełen różnych drzew (minimum 12 sztuk).

2 - "MOJE PIĘĆ NAJ..."

Stwórz w edytorze tekstowym listę  5 Twoich ulubionych przyjemności. Pod spodem wstaw zdjęcie z internetu, które je przedstawia.

4 - "PLAN ZAJĘĆ"

W edytorze tekstowym stwórz w tabeli Twój tygodniowy rozkład zajęć. Umieść również kolumnę z godziną rozpoczęcia i zakończenia każdej lekcji. Wszystkie wyrazy w tabeli wyśrodkuj.

5 - "MOJA PREZENTACJA"

W programie  POWERPoint stwórz siedmioslajdową prezentację. W pierszym slajdzie umieść tytuł, swoje imię i nazwisko oraz klasę, w 2 - rysunek ze swoim popiersiem narysowanym w Paint'cie, na 3 - umieść zdjęcie miasta, w którym mieszkasz, na 4 - wypisz trzy dania, które lubisz, na 5 - napisz "Białystok 2018". Pamiętaj o pospisaniu każdego slajdu!

6 - "WIERSZ"

W edytorze WORD przepisz wiersz Jana Brzechwy "Samochwała". Tytuł  napisz czcionką pogrubioną o wielkości 16 punktów, a autora czcionką pochyłą o wielkości 14 punktów. Tekst wiersza o wiekości 12 punktów.

WSZYSTKIE PLIKI Z WYKONANYMI PRACAMI NAGRAJ NA PŁYCIE, PŁYTĘ PODPISZ I PRZYNIEŚ DO MNIE. BARDZO WAŻNE! SPRAWDŹ, CZY DANE SIĘ NAGRAŁY!

Powodzenia!

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl